zvláštní poděkování
Volný.cz

Do DISKu se v lednu vloudí žháři

Pan Biedermann a Žháři

Svou čtvrtou a poslední absolventskou inscenaci s názvem
Pan Biedermann a Žháři představí studenti Katedry činoherního divadla 18. 1. 2019 v Divadle Disk. Po expresionistickém dramatu, adaptaci literárního díla a postdramatické grotesce zvolil inscenační tým tragikomedii švýcarského dramatika Maxe Frische. Režie se ujala Barbora Mašková.
Max Frisch (1911-1991) napsal tuto „naučnou hru bez naučení” o dvou žhářích a půdě plné sudů s benzinem v roce 1958 jako reakci na únorový komunistický puč v Československu. Chování titulního hrdiny, slušného člověka Bohumila Biedermanna, v sobě odráží kompromisy a ústupky předúnorové československé vlády i netečnost většiny ...celý článek

14.1.2019 11:01:48 Redakce | rubrika - Zveme ...

reklama



Jakub Lejsek

Jakub Lejsek: Zvučit koncerty Heleny Vondráčkové je pro mě srdcov ...

Při tiskové konferenci s Helenou Vondráčkovou v Tančícím domě jsme si všimli nenápadného vysokého mladíka, který v ústraní pomocí tabletu obstarával ozvučení celý článek

14.1.2019 00:01:05 Josef Meszáros | rubrika - Rozhovory
Ondřej Veselý a Vendula Fialová (Rok na vsi)

Rok na vsi na Palmovce

Na českých scénách mají své trvalé místo a pravidelný úspěch u diváků venkovské tituly, především z pera Gabriely Preissové, Ladislava Stroupežnického či celý článek

14.1.2019 11:01:11 Jana Soprová | rubrika - Recenze
Petr Fejk a Ivana Chýlková (Bond/Medea)

Bond / Medea pod taktovkou Cabanů

První premiérou roku 2019 v divadle Studio DVA byla 11. ledna nekorektní revue aneb sentimentálně – senilní sta – řecká last minute tragédie Bond / celý článek

14.1.2019 12:01:06 Redakce | rubrika - Zveme ...

reklama

Rok na vsi  (Divadlo pod Palmovkou)
leden únor zobrazit kalendář
předchozí (1) tento týden (02) příští (3)
Po Út St Čt(10.01. 19) So Ne
19:30A-Studio Rubín
LONELY HORNY ONLY
15:30Činoherní klub /Činoherní klub
MASKA A TVÁŘ
19:30Disk - divadelní studio AMU /Divadlo DISK
CHOROBY MLÁDÍ
19:30Divadlo v Celetné /Divadlo v Celetné
OSIŘELÝ ZÁPAD
20:00Divadlo v Celetné /Klubovna v Jindřišské ulici
ILUZE
19:00Jihočeské divadlo Č.Budějovice /Budova JD
NEBEZPEČNÝ EXPERIMENT
10:00Jihočeské divadlo Č.Budějovice /Malé divadlo
LAJKA VZHŮRU LETÍ
19:00Městská divadla pražská /ABC
TEROR
19:00Městská divadla pražská /Rokoko
KANIBALKY: SOUMRAK SAMCŮ
19:00MD Brno /Činoherní scéna
RENT
19:00MD Brno /Hudební scéna
BÍTLS
19:00MD Mladá Bolesla /Městské divadlo
TAJEMSTVÍ
19:00MD Mladá Bolesla /Malá scéna
POPRVÉ VDANÁ
18:00MD Zlín /Dílna
MASARYK/ŠTEFÁNIK
19:00Národní divadlo /Národní divadlo historická budova
AIDA
19:00Národní divadlo /Stavovské divadlo
VÍTEJTE V THÉBÁCH
20:00Národní divadlo /Nová scéna
MÁJ
19:00Národní divadlo Brno /Mahenovo divadlo
APARTMÁ V HOTELU PLAZA
17:00Východočeské divadlo /Městské divadlo
OPORY SPOLEČNOSTI
Po Út St Čt(10.01. 19) So Ne předchozí (1) tento týden (02) příští (3)
leden únor zobrazit kalendář

OSOBNOSTI

Tereza DUCHKOVÁ
Michal VOJTA

PŘIPRAVUJEME

Andělé v Americe