zvláštní poděkování
Volný.cz

Klára sedlo a film, který nikdo neviděl

Klára sedlo a film, který nikdo neviděl

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Galerie Uffo konečně uvádí z důvodu pandemie již dvakrát odloženou výstavu mladé malířky KLÁRY SEDLO, která představí své malby v rámci výstavy nazvané FILM, KTERÝ NIKDO NEVIDĚL.
„Klára Sedlo patří k nejvýraznějším malířkám nejmladší generace. Těžištěm její práce je olejová a akrylová malba a vytváření závěsných obrazů. Výstava jejího díla je nejen logickou součástí konceptu Galerie Uffo v Trutnově, tedy představování zásadních českých autorů a jejich nejlepších žáků, ale Kláru sleduji již dlouho, ještě z doby před jejím nástupem na AVU, a vždycky jsem ji vnímal jako silnou a životaschopnou tvůrkyni, která unikátním způsobem pojí uměleckou hloubku,“ představuje autorku ředitel Uffa Libor Kasík. Od roku 2014 do roku 2018 studovala na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru malby Michaela Rittsteina a od roku 2018 do roku 2020 v ateliéru kresby Jiřího Petrboka. Účastnila se více než třiceti kolektivních výstav a v posledních letech realizovala i kolem dvaceti výstav sólových.

V díle Kláry Sedlo se potkáváme s okultními motivy, tajuplnými rituály a v neposlední řadě exponovanou ženskou sexualitou. Hlavními postavami obrazů jsou velmi často silné emancipované ženy, v optice autorky čarodějky a múzy. Výstava FILM, KTERÝ NIKDO NEVIDĚL je koncipována jako soubor zastavených scén z neexistujících filmů a dává návštěvníkovi možnost se z ničeho nic objevit uprostřed právě rozehrané zápletky nebo příběhu. „Většinou jde o dramatické chvíle, absurdní setkání, osudové zvraty nebo velmi nepravděpodobné zážitky a téměř vždy se jedná o prolnutí reálné skutečnosti s iluzivními prvky. Všechny zobrazované postavy mají svůj předobraz v reálném člověku, což ve spojení se silnou symbolikou jednotlivých děl dává obrazům ještě další osobnější rozměr,“ dodává kurátor výstavy Jan Kunze.
Nechte se vtáhnout do magického světa, který obývají čarodějky, nymfy, satyrové, a oddejte se s nimi divokým rejům nebo tichému mystickému zážitku.
Výstava bude otevřena do 15. 11. 2021.

18.10.2021 12:10:59 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Nebesa (NdB)

Články v rubrice - Výstavy

Not Without Joy v Rudolfinu

Not Without Joy

Výstava Not Without Joy je prvním a zásadním pokusem předestřít českému publiku díla umělců, kteří autenticky ...celý článekČasopis 49 - sekce

DIVADLO

Začíná festival sociálního umění

Případ pro sociálku vol. 7

Podle loňské analýzy společnosti Median, bylo v Praze sečteno 194 dětí bez domova. Divadelní soubor CO ČUMIŠ s celý článek

další články...

HUDBA

Hudební tipy 50. týden

Jan Smigmator

13. komnata Nadi Urbánkové
Známá zpěvačka snila o lásce a rodinném štěstí. Místo toho čelila samotě, strach celý článek

další články...