zvláštní poděkování
Volný.cz

Svatba na zámku Dobříš: Prázdninová výstava

Svatba na zámku Dobříš

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Desítky svatebních obřadů se každoročně odehrají na zámku Dobříš, jehož prostory jsou pro romantický akt jako stvořené. Na svatební téma se nese také prázdninová výstava v expozici zámku. Návštěvníci prvního okruhu prohlédnou výstavu svatebních šatů a doplňků.
Účastníci výstavy se mohou těšit na více než čtyřicet svatebních šatů doplněných kyticemi dané doby. Kromě toho uvidí také autentické krejčovské panny, repliky svatebních dortů, svatební fotografie, blahopřání novomanželům, svatební menu, porcelán, svatební číše a další doplňky.

Vlastní sbírku svatebních šatů a doplňků započala autorka výstavy Nikola Melicharová podle svých slov v roce 2012. Dnes disponuje 120 šaty, pěti pánskými svatebními obleky a mnoha dalšími doplňky včetně šatstva pro svatební hosty.
Časově se její kolekce pohybuje od roku 1930 do současnosti. Výstavu svatebních šatů zhlédnete na zámku Dobříš do konce srpna denně dle časového programu prvního prohlídkového okruhu.

19.8.2019 10:08:53 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 04 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Žebrácká opera

Články v rubrice - Výstavy

Jsem tady, oznamuje Jiří David výstavou malby v DOXu

Z výstavy Jsem tady

Jedna z nejvýraznějších osobností české umělecké scény Jiří David má po více než 10 letech samostatnou výstavu ...celý článekČasopis 04 - sekce

DIVADLO

Galavečer GRAND festival smíchu

Galavečer GRAND festival smíchu

Slavnostní předávání festivalových cen za nejlepší výkony v divadelní sezoně 2019 v oboru divadelních komedií. celý článek

další články...