zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Martin Beck aranžovaná portrétní fotografie

Martin Beck: To nejlepší 96 – 2006

autor: archiv   

Dne 10. října 2006 se uskuteční v prostorách kavárny Pasáže u divadla v Rytířské ulici od 18:00 hodin vernisáž výstavy, jejímž autorem je fotograf Martin Beck. Účast na vernisáži, kterou zahájí herečka Taťjana Medvecká, přislíbila řada významných osobností české kultury…
Martin Beck se zabývá ve své umělecké tvorbě převážně aranžovanou portrétní fotografií. Hluboký zájem o hudbu ho přivedl na Státní konzervatoř v Praze, kde vystudoval obor operní zpěv. Jako člen ansámblu Národního divadla důvěrně poznal prostředí divadelní scény. Touto výstavou se rozhodl vzdát hold herci Borisi Rösnerovi, kterého velmi obdivoval a systematicky portrétoval během posledních dvou let jeho divadelní kariéry.

Výstava To nejlepší 96 – 2006 mapuje a zároveň uzavírá deset let intenzivní fotografické činnosti Martina Becka, jenž svůj první snímek vytvořil před více než patnácti lety. Systematicky se začal zabývat fotografováním koncem roku 1995. Jeho práce odráží vliv Jana Saudka a Františka Drtikola. Věnuje se klasické černobílé fotografii, která je výjimečně doplněna tónováním, případně kolorováním. Zásadní důraz klade na hru světla a stínu. Nepoužívá žádné digitální technologie, přičemž je sám tvůrcem veškerého technického zpracování. Převážná část kolekce prezentuje portréty a aranžované fotografie scénického charakteru. Okrajový prostor je věnován krajině a aktu. Chronologické řazení dává expozici hodnotu dokumentu.

Martin Beck se narodil roku 1978 v Pardubicích. Od dětství se zajímal o hudbu a výtvarné umění. Po studiu na SPŠPT absolvoval obor operní zpěv u prof. Antonína Švorce na Státní konzervatoři v Praze. V roce 2003 se stal členem ansámblu pražského Národního divadla, kde vytvořil sólové role v Pucciniho „Bohémě“ a Verdiho „Traviatě“. Hluboké osobní poznání divadelního prostředí významně ovlivnilo jeho umělecké vyjádření. V současnosti spolupracuje například s Taťjanou Medveckou, Lindou Rybovou, Evou Urbanovou, Miroslavem Donutilem, Richardem Krajčem, Pavlem Liškou, Radovanem Lukavským, Bolkem Polívkou, Ivanem Trojanem, Josefem Vinklářem a řadou dalších. Uspořádal autorské výstavy v Pardubicích (r.2003) a Mariánských Lázních (r.2004). Svou první pražskou výstavu věnoval památce českého herce Borise Rösnera (r.2006). V průběhu roku 2009 uskuteční rozsáhlou výstavu s názvem Jak mám bavit svět…, která bude zaměřena výhradně na osobnosti českého divadla.

16.10.2006 00:10:20 JoMe | rubrika - Výstavy

Časopis 18 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Festival Setkání Stretnutie 2024

Články v rubrice - Výstavy

Fotografie Miloše Budíka v Praze

Vila Tugendhat ve fotografii Miloše Budíka

Muzeum města Prahy navazuje na výstavu Muzea města Brna Miloš Budík – Jsem fotograf, a představí hlavním ...celý článek



Časopis 18 - sekce

HUDBA

Sum 41 - Heaven: X: Hell

Přebal alba

Zakládajícími členy skupiny Sum 41 jsou zpěvák a kytarista Deryck Whibley, kytarista Dave Baksh, baskytarista celý článek

další články...