zvláštní poděkování
Volný.cz

Uznávaný fotograf Martin Stranka v Mánesu

Martin Stranka (Unspoken Words IPA)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Série Boyhood Martina Stranky právě získala ocenění Honorable Mention, v překladu Čestné uznání, v prestižní mezinárodní soutěži The International Photography Awards. Událost každoročně hodnotí tisíce počinů fotografů v celosvětovém měřítku a vytváří jednu z nejambicióznějších soutěží v dnešním fotografickém světě. "Je to pro mě velká pocta a především závazek. Mimochodem projekt Boyhood bude poprvé vystaven už na listopadové výstavě Dechem v galerii Mánes a to od 1. do 30. listopadu 2021," dodává Martin Stranka.

Světově uznávaný fotograf Martin Stranka, který se pyšní "fotografickým oscarem", znovu otevírá svou doposud největší výstavu Dechem v pražském Mánesu. I přes nepřízeň epidemie minulý rok za týden otevřené výstavy přišlo více než 13 000 návštěvníků. Kvůli velkému zájmu a žádostem o znovuotevření se výstava vrací 1. - 30. listopadu 2021 na stejné místo pražské galerie Mánes. Navíc zde bude poprvé představen zcela nový soubor fotografií s názvem Boyhood, který vznikal poslední 2 roky s obrovskou filmovou produkcí, která pracuje mimo jiné pro Netflix či HBO. Oba dva vystavené soubory fotografií pracují s poetikou izolace, vztahu člověka k sobě samému a návratu k přírodě - tak aktuální téma dnešní doby. I tentokrát bude sám autor na výstavě každý den pro návštěvníky osobně přítomný. Výstava bude otevřena denně od 11:00 do 20:00 a to opět s volným vstupem. Výstava je aktuálně vystavena v Orlandu na Floridě, odkud poputuje právě do Prahy a následně bude pokračovat po evropských galeriích. Nenechte si ujít návrat výstavy, která bourala rekordy v návštěvnosti.

25.10.2021 11:10:23 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Nebesa (NdB)

Články v rubrice - Výstavy

Not Without Joy v Rudolfinu

Not Without Joy

Výstava Not Without Joy je prvním a zásadním pokusem předestřít českému publiku díla umělců, kteří autenticky ...celý článekČasopis 49 - sekce

DIVADLO

Václav Havel - 10 let od úmrtí

Václav Havel

Havel
Co byste obětovali pro pravdu a lásku? Životopisný film o Václavu Havlovi, výrazné osobnosti moderníc celý článek

další články...