zvláštní poděkování
Volný.cz

Má vlast - cestami proměn

Má vlast - cestami proměn

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Již po deváté byla na Vyšehradě zahájena v květnu národní putovní výstava Má vlast cestami proměn, která přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky odhodlání místních lidí a ochotě dárců se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář, sakrální prostory nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu. Výstava se na Vyšehradě vždy pozdrží do 20. června, poté se rozdělí podle krajů do šesti kolekcí a putuje po celé republice. Panely s úspěšnými projekty bývají vystaveny na veřejných prostranstvích, návsích a náměstích nebo na nádražích a dalších místech, kde se zdržují nebo, kterými procházejí občané.

Do Prahy na Smíchovské nádraží dorazil na počátku října průřezový soubor, který tam mohou cestující spatřit do 14. listopadu. Pak se výstava přesune do vstupní haly Univerzity Karlovy v Celetné ulici, kde bude k vidění do 15. prosince. Ostatních pět kolekcí se v současnosti nachází v Úštěku, Bílé Vodě, Příboru, Zlíně, Žluticích a Hradci Králové. Zároveň s utdoorovou přehlídkou probíhají celoročně výstavy plakátů na obdobné téma v interiérech - např. v knihovnách a městských úřadech našich obcí.
Nyní byla zahájena registrace příkladných proměn pro příští jubilejní desátý ročník 2018. Kdo by tedy věděl o nějakém dobrém projektu, může jej přihlásit na adrese pořádající společnosti Entente Florale, kterou nalezne na webových stránkách www.cestamipromen.cz.

Proměna naší krajiny a sídel k lepšímu není jedinou akcí, v níž se Entente Florale angažuje. Při cestování za krásami naší vlasti jsou důležitými body nádraží. Zorganizovala proto soutěž o "Nejkrásnější nádraží". Nominace v jedenáctém ročníku v roce 2017 již byla ukončena a 10. listopadu proběhne v Senátu slavnostní vyhlášení vítěze, kterému veřejnost mezi více než třicítkou kandidátů udělila největší počet hlasů. Všichni účastníci soutěže - všechna krásná nádraží a nádražíčka - jsou popsána a zobrazena na webových stránkách www.nejnadrazi.cz.

23.10.2017 14:10:04 HelKo | rubrika - Výstavy

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Výstavy

Dnes se na Lidické otevře Galerie Jefa Kratochvila

Jef Kratochvil

Ikona české fotografie Jef Kratochvil nás opustil 4. března tohoto roku. Jeho život – profesní i soukrom ...celý článek


Prag_Kassel: Hybridní nesnáze v Galerie NoD

Prag_Kassel: Hybridní nesnáze v Galerie NoD

Výstava Prag_Kassel: HYBRIDNÍ NESNÁZE rozvíjí existující spolupráci ateliéru Dušana Zahoranského a Pavly Scera ...celý článekČasopis 39 - sekce