zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Konec horkého týdne „osvěží“ dva koncerty

Václav Noid Bárta a Cimbálová muzika Milana Broučka

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Cimbálová muzika Milana Broučka zavítá do Hejtmánkovic v pátek 29. července se speciálním hostem – zpěvákem Václavem Noidem Bártou. V sobotu 30. 7. se festival vrátí zpět do Broumova, kde v kostele sv. Petra a Pavla vystoupí rezidenční umělkyně festivalu, harfenistka Kateřina Englichová spolu s pěvkyní Markétou Cukrovou.
Páteční koncert se uskuteční od 19:00 na kopečku nad Jízdárnou Hejtmánkovice v podání Cimbálové muziky Milana Broučka a zpěváka Václava Noida Bárty. Přinese vybočení z obvyklého formátu a návrat rozvolněného piknikového open air podvečera. Ten skloubí ambientní hudbu s výhledy do broumovské krajiny a nabídne posluchačům příjemné strávení letního podvečera na unikátním místě broumovského regionu. Koncert má ambici spojit hudební publikum různých žánrů a šířit dál povědomí o festivalu i mezi posluchači, kteří si ke klasické hudbě cestu teprve hledají. Večer nabídne i místní gurmánské speciality.

Program koncertu:
Bohemian rhapsody – Freddie Mercury
Lenorka – Dalibor Bárta
Šípková Růženka – Deep purple/ J.Schelinger
Moře kupodivů – Václav Noid Bárta
Pro Terezku – Václav Noid Bárta
Nothing else matters – Metallica
Poslední akční hrdina – Ondřej Brzobohatý
America – Lucie
Cant help falling in love – Hugo Peretti
My way – Paul Anka, Claude Francois
Final countdown – Europe
You raise me up – Josh Groban
Po kalíšku in the Mood – lidová

Parkování bude možné před areálem penzionu Jízdárna v Hejtmánkovicích, z parkoviště na koncert je možné se dostat příjemnou procházkou na hejtmánkovický kopeček cca 500 m. V individuálních případech po dohodě na místě je možné dojet až na místo konání, vůz se však musí vrátit na parkoviště. Vstupné na koncert je 290 Kč, vstupenky jsou na stání, deky s sebou! Předprodej vstupenek na www.zapoklady.cz. Děti do 10 let zdarma. Vstupenky je možné zakoupit také na místě. Platba možná pouze v hotovosti. V případě špatného počasí proběhne koncert na Jízdárně v Hejtmánkovicích.

V sobotu 30. 7. pokračuje festival v broumovském kostele sv. Petra a Pavla od 18.00 hodin koncertem harfenistky Kateřiny Englichové, která se tentokrát představí v komorní úloze. Ke spolupráci přizve renomovanou interpretku barokního repertoáru Markétu Cukrovou, se kterou společně uvedou adaptace a úpravy známých barokních písních v autorské úpravě Kateřiny Englichové. Interpretky se záměrně vyhýbají nejznámějším dílům a vybírají i méně známé autory. Árie jsou proloženy Händelovým koncertem původně určeným pro varhany, v rámci koncertu tak zazní postupně všechny tři věty. Zajímavostí koncertu je bohatá ornamentace, kterou upravil Libor Pešek a Milan Muclinger. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům.

Program koncertu:
Domenico Natale Sarri – Sen corre l‘angnelletta
Pietro Antonio Cesti – Intorno all‘idol mio
Giacomo Carissimi – Vittoria!
Georg Friedrich Händel – Koncert B dur pro harfu sólo, I. Allegro moderato
Antonio Vivaldi – Sento in seno (árie z opery Il Giustino)
Giovanni Legrenzi – Che fiero costume
Antonio Vivaldi – Vedro con mio diletto
Georg Friedrich Händel – Koncert B dur, II. Larghetto
Antonio Vivaldi – Questo nodo (z kantáty Gloria e Imeneo)
Veni veni, me sequera fida (z oratoria Juditha Triumphans)
Georg Friedrich Händel – Koncert B dur, III. Allegro
Antonio Vivaldi – Un certo non so che
Georg Friedrich Händel – Ah! Mio cor (z opery Alcina)

Ohlédnutí za koncertem v Teplicích nad Metují / 23. 7. 2022
Přesně 182 návštěvníků zavítalo na koncert trumpetistů Marka Vaja, Jiřího Houdka a varhaníka Aleše Bárty do kostela Panny Marie Pomocné v Teplicích nad Metují. Na dobrovolném vstupném, které putuje na obnovu místních kostelů se vybralo 14 567 korun. Krásnou atmosféru koncertu potvrzují sami hudebníci. „Bylo nádherné zahrát si na tak mystickém místě. Ještě před koncertem jsme zažili prohlídku kostela, a i tím pro nás získal koncert na atmosféře,“ říká trumpetista Marek Vajo. Jeho slova potvrzuje i varhaník Aleš Bárta: „Je to tu opravdu mystické místo, a i na digitální varhany se mi hrálo moc dobře. Samozřejmě za to může také společnost dvou vynikajících trumpetistů...Podle ohlasů soudím, že se koncert publiku líbil.“ Zazněly skladby J. P. Rameaua, J. S. Bacha, P. J. Vejvanovského, V. Belliniho, F. Manfrediniho, W. A. Mozarta, F. Schuberta a A. Vivaldiho. Publikum mělo navíc po koncertě příležitost vyslechnout si historii kostela a přilehlé ivanitské poustevny díky výkladu průvodce a kostelníka Ladislava Šikuta.

www.zapoklady.cz

25.7.2022 15:07:49 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 32 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Muž Dvojhvězdy (Otáčivé hlediště)

Články v rubrice - Festivaly

Za poklady Broumovska představí Mráčka a Pěrušku

Kristian Mráček a David Pěruška

Violoncello a housle zazní na dalším koncertu festivalu Za poklady Broumovska v sobotu 13. srpna v martínkovic ...celý článek


Absolutně nepřijatelné! part II. premiéra pod mostním obloukem

Absolutně nepřijatelné! part II.

PRAGUE PRIDE – lidsko-právní LGBTQ+ festival uvede 11. 8. od 21 hodin v pořadí druhou premiéru dvouleté ...celý článekČasopis 32 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 33. týden

ABBA Dabba Doo

Já budu chodit po špičkách
O životě i velkém trápení legendy českého bigbítu Petra Nováka, od jehož úmrtí p celý článek

další články...