zvláštní poděkování
Volný.cz

Začíná festival sociálního umění

Případ pro sociálku vol. 7

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Podle loňské analýzy společnosti Median, bylo v Praze sečteno 194 dětí bez domova. Divadelní soubor CO ČUMIŠ se rozhodl v rámci festivalu sociálního umění Případ pro sociálku vol. 7 uspořádat Mikulášskou besídku pro děti na třech azylových domech. Členky souboru, který se věnuje sociálním tématům kontinuálně, tak chtějí udělat o něco hezčí vzpomínky až sedmdesáti dětem ve věku 1 - 15 let. Mikulášská besídka proběhne 5. 12. od 14h, bez zapojení diváků to bude ale velmi náročný úkol!

Jak mohou nejen divadelní fanoušci pomoci?
Nachystejte vlastní balíček se sladkostmi, ovocem nebo dalšími pochoutkami, které jste měli rádi jako malí a přineste ho v průběhu festivalu Případ pro sociálku vol. 7 do žižkovského divadla Venuše ve Švehlovce. Mezinárodní festival sociálního umění probíhá od 1. do 5. prosince. Tvůrci nepředstavují divákům sociální umění jako něco roztomilého, nad čím se máme dojímat, ale jako plnohodnotné vyjádření tvůrců, které od běžné společnosti dělí viditelné i neviditelné bariéry.
Divadlo Venuše ve Švehlovce bude hostit soubory ze Slovenska a Litvy, nebo brněnský soubor herců s Downovým syndromem. Děti budou hrát pomyslnou i reálnou hlavní roli také 4. 12., kdy se divákům představí litevský soubor dospívajících, kteří uvedou vlastní inscenaci na motivy známého románu Pán much. Kompletní program festivalu na www.venuse-ve-svehlovce.cz.

1.12.2021 18:12:15 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Nebesa (NdB)

Časopis 49 - sekce

HUDBA

The Doors: When You're Strange

The Doors

The Doors: When You're Strange
Americký rockový dokumentární film s komentářem Johnnyho Deppa (2009). Scéná celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Cesta intelektuála k popravišti

Cesta intelektuála k popravišti

Cesta intelektuála k popravišti
Dokumentární pouť po stopách renesančního šlechtice, umělce a cestovatele K celý článek

další články...