zvláštní poděkování
Volný.cz

Festival 4+4 dny v pohybu nabízí koncerty i DJ

Neurobeat

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Až do 26. září probíhá v dlouho opuštěné budově Nové strašnické školy v Praze festival současného umění 4 + 4 dny v pohybu. Kromě výstavy, divadelních představení a performance nabízí také hudební program zdarma.
Ve spolupráci 4 + 4 dny v pohybu s Goodgood proběhne 16. 9. unikátní akustický koncert ve výstavě s názvem Atmosféra je...teď a tady.
„Akce odkazuje na moc přítomného okamžiku u zážitku z intimního koncertu. Umělecké instalace obohatí netradiční hudební vystoupení. Vaclav Havelka III sólo na kytaru, Terezie Vodička Kovalová sólo na violoncello, Sára Vondrášková aka Never Sol ve speciálním synth/modular setu, Marwan Alsolaiman zahraje na loutnu a další tradiční nástroje, Vojta Nýdl z Clarinet Factory společně s Vítem Křišťanem zahrají písničky z nové a nádherné desky Dítě z větru a Vi Huyen Tran (Viah) vystoupí sólo se svým ambientním aroma setem. Písničky, jam, improvizace. Romantismus v brownfieldu,“ říká dramaturg koncertu Atmosféra je...teď a tady, Pierre Urban.

18. 9. bude přímo ze školní zahrady vysílat Radio Gotika KALD DAMU. Stálicemi v programu jsou pořady o nepraktických řemeslech, světské rozhovory s duchovními, improvizovaná hudba a technické problémy. Festivalový večer bude patřit koncertu jazzové zpěvačky Petry Ernyei.
V neděli 19. září vystoupí František Skála s Třaskavou směsí, tedy Petrem Niklem, Mirou Černým, Petrem Tichým a Ondrou Černým. Po vydání Skálova alba Debut hraje toto hudební uskupení již většinou výhradně autorské písně širokého žánrového rozsahu. Vážné, nevážné a něco mezi.

Hudebně obsedantní magazín Reflektor si na festival odskočí 24. 9. z nedalekého studia Radia 1. Přijďte si poslechnout a prožít čerstvý výběr nejzajímavější letošní hudby, který pro vás připraví hudební publicista Vojtěch Tkáč a programový ředitel Radia 1 Zdeněk Lichnovský. Těšte se na dynamický, nadžánrový a neposedný playlist, který bude částečně vznikat za pohybu přímo na místě.

Na festivalové návštěvníky dále čeká výstava současného umění, divadelní a taneční představení, performance, program pro děti, workshopy a mnoho dalšího. Vstup na výstavu a většinu vystoupení je zdarma, vzhledem k omezené kapacitě je však na představení nutná rezervace. Informace ke vstupenkám, rezervacím i programu naleznete na www.ctyridny.cz

15.9.2021 16:09:50 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 43 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hamlet (MdP)

Články v rubrice - Festivaly

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely

Meduza

Téměř čtyřicet nových zahraničních jmen všech žánrů přidává do programu dalšího ročníku mezinárodní festival C ...celý článekČasopis 43 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 44. týden

Čas bohémy 1900–1906

Starobylé stavby: Petra
Jaká tajemství skrývají starobylé stavby? Archeologové stále neznají celý příběh sk celý článek

další články...