zvláštní poděkování
Volný.cz

Poděkování divadlům

Mgr. Janeta Benešová

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Přežije - li kultura, přežije národ. A i v tomto příběhu divadla prokázala, jaké nezastupitelné místo zastávají. Síla všech písní, odvysílaných inscenací, přečtených pohádek a povzbuzení směrovaná k seniorům, … po všechny ušité roušky.
Myšlenka, realizace a touha chtít něco udělat pro druhého.
Představte ty sociální sítě bez příspěvků, které zde umísťují umělci. V duchu jsme vlastně rádi, že v záplavě zpráv nalézáme ty, kterým se zasmějeme. Ano, bezpochyby – ať to jsou zpěváci, malíři obrazů, organizátoři online výstav či prohlídek galerií,… napříč žánry přinášejí pozitivní záznamy v čase přemíry negativních zpráv.

Divadla zveřejňují natočené inscenace a lačný divadelník z této situace nakonec vytěží mnohé, neb nahlédne do divadel, kam by se pro jejich vzdálenost jen těžko dostal. Můžete navštívit divadelní představení od Budějovic po Liberec, od Plzně po Ostravu. Ono to ale není jen pustit odkaz na youtube. Množství právních, technických kroků k realizaci výsledku.
A samozřejmě herci. Ono i takové to jen promluvím minutu, přečtu příběh, to vše znamená odhodlání vystoupit z anonymity, vydat se cestou odhodlání, čekat kritiku, málokdy pochvalu. Různé formy odvysílaných setkání, profilů, vzpomínek. Písně a módní přehlídky, povídky a pohádky, pro děti a pro seniory, ráno a v noci. Kapely pod okny domovů důchodců, cílené čtení, baletní mistři na střechách domů, křty knih u studánek, písně při ohni či u sklenky s rozsvícenou svící, prohlídky divadel, donáška potravin, léků, nabídnuté ruce ke spolupráci. Rozhodně umělci nebyli v první linii, ale rozhodně nestojí mimo dění. Neschovávají se do svých ulit, nebojí se jít s kůží na trh. A taky třeba prodávají u kasy, rozváží potraviny. Nebo sází stromy, učí čtyři vnoučata….

Paní ředitelky, páni ředitelé divadel České republiky, kolegové, toto je mé poděkování Vám, Vašim divadlům, Vašemu personálu.
Na 55 adres posílám ředitelům českých divadel své kolegiální DĚKUJI! Mgr. Janeta Benešová, ředitelka Městského divadla Mladá Boleslav.

www.mdmb.cz

26.5.2020 17:05:20 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 38 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Přelet nad kukaččím hnízdem (Divadlo DISK)

Články v rubrice - Zprávy

Zemřel Jiří Menzel

Jiří Menzel (Zdroj: AGENTURA SCHOK)

Noblesní elegán Jiří Menzel (* 23. února 1938 – † 5. září 2020) s laskavým humorem byl celosvětově ...celý článek


Jihočeského divadlo v sezóně 2020/2021

Zabiják Anders otevírá činoherní sezónu 2020/2021

Činoherní sezóna bude nabitá novinkami. Kromě dvou odložených premiér z jara uvedou v Jihočeském divadle další ...celý článek


Přehlídka Činoherní klub uvádí:

Projevy z řad pracující inteligence

Když si v loňské sezoně Činoherní klub připomínal padesát pět let od své první premiéry – inscenace Ladi ...celý článek


Komedie o střetu politiky a ekoteroristů

Marie-Štípková, Natálie-Řehořová a Nataša-Mikulová

Co se stane, když se mocná síla klimatické změny střetne s nepružnými osobami z nejvyšší politiky? Ministryně ...celý článekČasopis 38 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 38. týden

Hip Hop a jeho zrod (2/4)
Šablona party hudby nabídla závažnější témata. Kanadský cyklus dokumentů. Dnešní celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Král českého pop-artu Pasta Oner ovládl galerii UFFO

Pasta Oner

V Galerii UFFO v Trutnově vystavuje přední český umělec PASTA ONER.
„Pasta Oner platí za jednoho z ne celý článek

další články...