zvláštní poděkování
Volný.cz

Všechno, co v nás zkurvili komunisti v NoDu!

Všechno, co v nás zkurvili komunisti

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Tvůrčí tým studentů a absolventů DAMU, který v loňské divadelní sezoně úspěšně uvedl na jevišti Divadla DISK inscenaci Žranice, se vrací s dalším autorským projektem! Pro pražský experimentální prostor NoD chystá ironickou politickou féerii o tom, jak se čtyři pravdoláskaři rozhodnou bojovat divadlem. A i když pořádně nevědí, za co bojují, časem na to určitě přijdou.
Tvůrčí tým inscenace Všechno, co v nás zkurvili komunisti vznikl při studiích na pražské DAMU a výrazné úspěchy slavil už s absolventskou inscenací Žranice, inspirovanou textem Ministryně výživy Egona Bondyho a filmem Velká Žranice Marca Ferreriho.

Stala se inscenací sezony 2017/2018, autoři textu Adam Skala a Kamila Krbcová získali Cenu Evalda Schorma za původní hru, ocenění za scénografii ke Žranici si z brněnského mezinárodního festivalu Encounter odvezla Tereza Gsöllhoferová. S odkazem na tento úspěšný projekt nyní tým tvůrců vystupuje pod jménem Divadlo MASO.
Do NoDu míří se svérázným autorským projektem nevybíravě ironizujícím nejen současnou společnost, ale také uměleckou komunitu a tvůrce samotné. Bez poskrvny tak nezůstanou vznešená poselství o demokracii vykřikovaná těmi, co by nejradši sebrali jiným volební právo, naivní víra v moc umění těch, kteří do divadla chodí jenom, když zrovna sami hrají, ani občanský aktivismus, ze kterého se nakonec vyklube potřeba stát před davem lidí, co vás konečně poslouchají.

“Původně jsme s Martinem Satoranským chtěli udělat spravedlivou satiru na Babiše a všechno ostatní, co je v naší zemi špatně. Ale pak nám došlo, že to udělali za poslední dva roky skoro všichni. A tak jsme se vrhli na zkoumání umělecké scény i sebe samotných. Nesnažíme se zesměšnit lidi. Snažíme se zesměšnit vlastnosti. Pravá demokracie totiž podle nás stojí na hlubokém uvědomění, že každý z nás je svým způsobem idiot,” přibližuje téma inscenace její režisér a spoluautor textu Adam Skala.
“Chtěli jsme napsat něco, z čeho bude jasně patrné, že intelektuální rozpravy o politice v kavárně Slavia se neliší od nadávání na politiku u piva na vesnici ve čtyřce. A taky zapřemýšlet nad naším vlastním aktivismem v podobě barevných odznáčků a podepsaných petic,” doplňuje Martin Satoranský, dramaturg inscenace a spoluautor textu.
Inscenace Všechno, co v nás zkurvili komunisti, má premiéru
31. května 2019 v experimentálním prostoru NoD, první repríza proběhne 12. června. Vznikla za podpory agentury Dilia a Nadace život umělce.
Vstupenky v prodeji na www.nod.roxy.cz a v síti GoOut.cz.

27.5.2019 10:05:34 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LM2019

Články v rubrice - Zveme ...

6. ročník Léto slovenských hvězd

Taxi Bratislava (tekutá realita) - Divadlo GUnaGu

Již šestým rokem bude na konci prázdnin patřit divadlo Studio DVA bratislavským divadelním souborům. Přehlídka ...celý článekČasopis 33 - sekce

HUDBA

Walda 10 let od jeho úmrtí

Walda

Walda
Waldemar Matuška, který nás opustil před 10 lety, byl jednou z největších postav naší populární hudby celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Literární tipy 34. týden

Lale Müldür (Turecká čítanka)

Sváteční slovo spisovatele a výtvarníka Václava Vokolka
Oslava uzavřeného ráje. Spisovatel Václav Vokolek s celý článek

další články...