zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Bachovy houslové sonáty v podání Augustina Hadelicha

Přebal alba

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Není to tak dlouho, co italsko-německo-americký houslista Augustin Hadelichzaujal posluchače i kritiku svým „českým albem“(CD Bohemian Tales) se skladbami Antonína Dvořáka, Josefa Suka a Leoše Janáčka. Jeho nejnovější nahrávka je čistě bachovskou záležitostí a jde o technicky i výrazově mimořádně náročný program. Nikdo nepochybuje o tom, že jsou Bachovy houslové sonáty a partity mistrovskými díly, vyžadujícími technickou suverenitu a maximálně soustředěný výraz.

Při koncertních provedeních i v nahrávacích studiích mají ale občas tendenci znít poněkud akademicky a je tedy úkolem každého interpreta je této případné akademické „strohosti“ zbavit. Hadelich se interpretačně rozhodl pro kompromisní řešení: používá moderní struny, ale hraje přitom barokním smyčcem. A i celkově jde o „zlatou střední cestu“ mezi přísně pojatou historicky poučenou interpretací a občasným velkorysejším použitím vibrata. Výsledek rozhodně stojí za opakovaný poslech.

1.8.2022 10:08:40 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 32 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Muž Dvojhvězdy (Otáčivé hlediště)

Články v rubrice - CD boxy

Augustin Hadelich - Recuerdos

Přebal alba

Nové, tematicky provázané „španělské“ album italsko-německo-amerického houslisty Augustina Hadelic ...celý článekČasopis 32 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 33. týden

ABBA Dabba Doo

Já budu chodit po špičkách
O životě i velkém trápení legendy českého bigbítu Petra Nováka, od jehož úmrtí p celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 33. týden

Pohled na lásku

Přijde září
I miliardář má své staré dobré zvyky, kterých se jen tak nevzdá. Gina Lollobrigida a Rock Hudso celý článek

další články...