zvláštní poděkování
Volný.cz

Koncertní provedení Rusalka v parku

Kateřina Kněžíková (Rusalka v parku)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Rusalka v parku
Koncertní provedení nejznámějších částí Dvořákovy opery Rusalka v parku zámku Liteň v režii bratří Cabanů s multimediálními prvky a originální choreografií. Pod taktovkou R. Jindry a za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu účinkují K. Kněžíková, J. Kurucová, R. Samek, J. Martiník a další. Televizní režie F. Havelka (Premiéra). Rok 2021 je významným milníkem v historii Dvořákovy opery Rusalka, od jejíž premiéry v roce 1901 letos uplynulo 120 let.

Zároveň s tímto výročím slaví deset let své činnosti nezisková organizace zámek Liteň spolu s Festivalem Jarmily Novotné. Jejím posláním je popularizovat jméno legendární divy, herečky, vlastenky a významné osobnosti Jarmily Novotné a pečovat o kulturní památky v areálu zámku Liteň – a při příležitosti obou výročí tak učinil právě mimořádným uvedením opery Rusalka v malebném prostředí a kouzelné letní atmosféře zámku Liteň.
Koncertní provedení nejznámějších částí opery přivedlo na pódium v zámeckém parku významné české interprety. Protagonistkou a představitelkou Rusalky se stala vysoce žádaná sopranistka Kateřina Kněžíková, po jejímž boku vystoupili přední pěvci, tenorista Richard Samek v roli Prince, basista Jan Martiník jako Vodník, Jana Kurucová v roli Cizí kněžny a Ježibaby a dále Markéta Böhmová, Tamara Morozová a Jarmila Balážová v rolích Žínek. Pěvce doprovodil vynikající Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Roberta Jindry.
O osobitou scénickou režii, která diváky zavede do tajemných zákoutí liteňského zámeckého parku, se postaralo režisérské duo bratří Cabanů.
Vysílání: 28.9., 20.15 hod., ČT art

20.9.2021 13:09:32 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Festival studentského divadla OLDstars

Články v rubrice - Z éteru

To je opera: Tosca

To je opera: Tosca

To je opera: Tosca
Milostný příběh titulní operní zpěvačky a revoltujícího malíře Cavaradossiho je zasazen ...celý článek


Operní tipy 42. týden

To je opera: Puccini – Bohéma

Koncert z milánské La Scaly
80. narozeniny oslavil dirigent Riccardo Muti slavnostním koncertem s orchestre ...celý článekČasopis 42 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Dokumenty Tom Hanks a Agnes Vardová

Agnes Vardová

Jak se rodí idol: Tom Hanks
Neobyčejný představitel obyčejných lidí. Britský dokument (Premiéra). Pohodový celý článek

další články...