zvláštní poděkování
Volný.cz

ProART uvede online premiéru

ONLINE OFF I.

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

ProART vždy reagoval na impulzy zvenčí, ohlížel se do minulosti, reflektoval přítomnost i vyzýval budoucnost. Společensko-kulturní situace je nyní vážná. Umělci se po letech v záři reflektorů ocitají na okraji společenského zájmu (dle rčení – světská sláva, polní tráva). Také jim dochází síly věřit, přijímat, transformovat, realizovat, bojovat. Vzdalují se od aktivního uměleckého procesu a přibližují k pasivní tvůrčí rezignaci.

ProART opět naváže na česko-německou kooperaci v online tanečním projektu ONLINE OFF, kdy prozkoumají možnosti spolupráce mezi umělci z Česka a Německa ve stejný čas na dvou vzdálených místech. Premiéra ONLINE OFF I. se uskuteční 21. 2. 2021 ve 20:00 hod ZDE.
Tanečně-hudební jam session propojují dvě umělecké seskupení z Brna a Drážďan v jednom živém online streamu. ProART Company a Phase Zero Productions hledají dialog v současném tanci a hudbě ve vynuceném uměleckém online světě. Zkoumání hudebních, tanečních a technických možností, propojení dvou míst vzdálených stovky kilometrů v jeden celek je cílem tohoto scénického experimentu. V prvním virtuálním setkání 21. 2. vysílaném z vily Loew Beer se potkají Jonathan Bringert, Morgan Reid, Tine Reid (DE) a Michael Samuel Blaško, Martin Dvořák, Kristýna Křemenáková, Klára Mullerová, Nataša Novotná a hudebnice Gabriela Vermelho (CZ).
V druhém březnovém vysílání z Moravské galerie v Brně zahrají Martin Dominik Kratochvíl a Johana Klára Kratochvílová alias THYME.

15.2.2021 19:02:11 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pražské kulturní fórum 2021

Časopis 16 - sekce

DIVADLO

Divadlo Komedie slaví Vlastu Buriana

Divadlo Vlasty Buriana a Komedie /1930-2020/

Divadlo Komedie slaví v této sezoně již druhé významné jubileum. Na sklonku loňského roku to bylo 90. výročí o celý článek

další články...

HUDBA

Hudební tipy 17. týden

Rudy Linka

Sammy Davis Jr., hvězda mnoha talentů
Cesta za úspěchem navzdory ranám osudu a nepřející době. Americký dok celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Digitální galerie Vyšeart se otevře na Vyšehradě

Antonie Zichová (Foto: Bramboryfotky.com)

Od 5. května do 31. srpna 2021 se otevře v parku Národní kulturní památky Vyšehrad digitální galerie VYŠEART, celý článek

další články...