zvláštní poděkování
Volný.cz

Festival Krásný ztráty Live 2020

Michal Prokop (Krásný ztráty Live)

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Festival Krásný ztráty Live navzdory koronavirovým omezením proběhne v plné parádě 14. a 15. srpna 2020. Bude opět tradičním setkáním několika muzikantských generací a přinese výjimečné jednorázové spolupráce, které se nejspíš už nikdy nebudou opakovat. Mezi veterány hudební scény, kteří na festivalu, který proběhne opět v malebném prostředí statku ve středočeských Všeticích, nebudou chybět Michal Ambrož a Hudba Praha, Laura a její tygři nebo Luboš Pospíšil s kapelou 5P. Mladší krev zastoupí Lanugo či The Atavists. Tato jména doplňují již dříve ohlášení Ivan Hlas Trio, Buty a Monkey Business. Nebude pochopitelně chybět ani garant festivalu Krásný ztráty Live Michal Prokop, a to s oběma svými formacemi, tedy plným obsazením kapely Framus Five i s akustickým triem. Vstupenky včetně balíčků obsahujících ubytování lze zakoupit na webových stránkách festivalu www.krasnyztratyvsetice.cz.

Už od svého prvního ročníku před pěti lety dbá festival Krásný ztráty Live na dvě věci: jednoznačnou a nezpochybnitelnou kvalitu produkce všech účinkujících, nad jejichž výběrem osobně drží ochrannou ruku Michal Prokop, a dále inspirativnost mezigeneračního programového mixu. Ten kromě členitosti posluchačských zážitků také umožňuje nejrůznější hudební setkání přesahující běžné festivalové sety jednotlivých účinkujících. Jejich aktérem a hybným motorem bývá nejčastěji právě Michal Prokop.
“Přemýšlíte kam na dovolenou u nás? Pojeďte do Všetic! Na statku Všetice už sice kapacita není, ale podařilo se nám zajistit exkluzivní ubytování v okolí festivalu ať už je to hotel Karlov, Benica Benešov, Atlas Benešov nebo rodinný hotel Týnec.“ říká Vladimír Malák, majitel statku a dodává, že zájemci o balíčky s ubytováním mají psát na e-mail: recepce@vsetice.cz.
Jaká konkrétní výjimečná muzikantská setkání nás ve Všeticích čekají se zatím můžeme jen dohadovat. Oproti minulým letům letošní dramaturgie sáhla vesměs do relativně hodně odlišných hudebních okruhů, nikdo z účinkujících vlastně není typickým generačním vrstevníkem Michala Prokopa, vycházejícím přímo z hudební estetiky 60. let. I ty největší hudební legendy aktuálního programu mají kořeny spíše v artrockových spádech 70. let jako Luboš Pospíšil, anebo v nové vlně začátku osmé dekády jako Hudba Praha nebo Laura a její tygři. Ivan Hlas sice aktivně konec „sixties“ pamatuje a má kořeny v blues, v čemž se s festivalovým hostitelem shoduje, byl ale příslušníkem poměrně uzavřené hanspaulské muzikantské komunity, vytvářející na kopci nad Prahou velmi zajímavé muzikantské ghetto.

Kapely hudebníků středního věku jako jsou Buty nebo Monkey Business ve své tvorbě symbolizují žánrovou nespoutanost, kterou odstartovala uvolněnost 90. let. Totéž, jen s nižším věkovým průměrem a kratší dobou existence, lze vlastně říct i o Lanugu, spíš ze zvyku označovaném za popjazzové, i o chytře rockových The Atavists. Paralelně s hlavní festivalovou scénou poběží také alternativní pódium, které svou dramaturgií navazuje na tradici Všetické jízdy, festivalu, který v této lokalitě Krásným ztrátám Live předcházel. Také zde se můžeme těšitna stylový i generační mix, od legend českého hardcoru Našrot! přes zavedené alternativní kapely Strom stínu či Jiříkovo vidění, až třeba po postrockové klubové hvězdy Nauzea Orchestra.
Kapacita festivalu Krásný ztráty Live je omezená a není v tuto chvíli jasné, jaké budou další kroky vlády v uvolňování podmínek, na něž by pořadatelé festivalu mohli navázat. Zájemci o vstupenky by tedy neměli váhat, a to ani s nákupem ubytování, které lze pořídit spolu se vstupenkou ve výhodném balíčku. Pořadatelé zdůrazňují, že Krásný ztráty Live proběhnou, i díky volbě vhodné lokality s rozsáhlými plochami zeleně, umožňujícími případné rozestupy, s maximálním důrazem na bezpečnost návštěvníků, a to i vzhledem k aktuální covid situaci.

20.7.2020 13:07:15 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LSS 2020

Články v rubrice - Festivaly

Unikát nezávislé taneční scény John Talabot v Brně

John Talabot

John Talabot vystoupí 16. října 2020 na Flédě v čele další edice festivalu Echoes. Španělský producent a DJ sv ...celý článekČasopis 33 - sekce

DIVADLO

Co bylo, je a bude aneb covidové intermezzo

Eva Elsnerová a Štěpán Coufal (Macbeth)

Zprávami opět rezonují negativní vyhlídky do budoucna a opět se polemizuje, zda se bude hrát, pro kolik lidí, celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Modernismus a Mariánské nešpory

Období hudební historie: Modernismus

Období hudební historie: Modernismus (1/2)
Od skandálního uvedení Stravinského Svěcení jara až po hudbu mez celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 32. týden

Nicolas Cage a John Travolta (Tváří v tvář)

Uprchlíci
Jak může bankovní lupič Gérard Depardieu začít spořádaný život, když se mu do cesty připlete Pier celý článek

další články...