zvláštní poděkování
Volný.cz

Přehlídka Otevřeno v Kolíně

Přehlídka Otevřeno

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Ve dnech 26. - 28. června 2020 se uskuteční XXV. celostátní přehlídka pantomimy a pohybového divadla Otevřeno v Kolíně. Přehlídka se bude konat v prostorách Městského divadla v Kolíně. Posláním přehlídky je umožnit jednotlivcům, dvojicím a skupinám vyjádřit svůj názor, rozvíjet tvůrčí iniciativu na jevišti i mimo něj v oborech pantomimy a pohybového divadla. Přehlídka je jedinou pravidelnou společnou nesoutěžní celostátní akcí slyšících i neslyšících mimů, herců a tanečníků. Vzala si za úkol hledat nové formy nonverbálního vyjádření, podporovat integraci sluchově postižených herců, vzájemně se inspirovat a ukázat, co lze ve jmenovaných oborech vyjádřit a čeho lze dosáhnout. Má pravidelně podávat přehled o současných stavech a trendech v oboru a podílet se na vývoji tvorby české pantomimy a divadla.

Výběr na celostátní přehlídku obvykle probíhá na 4-5 mezikrajových přehlídkách začátkem března (samotná celostátní přehlídka se uskutečňuje koncem dubna). V letošním roce se z důvodu epidemiologických opatření mezikrajové přehlídky neuskutečnily a pořadatelé se rozhodli oslovit všechny soubory, které byly do mezikrajových přehlídek přihlášeny. Z nich a jejich vystoupení (některé ještě z různých důvodů odpadly) byl sestaven program posunuté přehlídky. V Kolíně se nakonec představí tyto soubory: Divadlo beze slov Hradec Králové, TS FLASH Jaroměř, ZUŠ Červený Kostelec, Orbita Brno, Pantomima S. I. Brno, Bílá holubice Ostrava, Parau Parau Jablonec nad Nisou, TAPC Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou, a T-Dance Písek.
Všechna představení budou hodnocena (včetně veřejného diskusního setkání) lektorským sborem, jehož členy budou Lenka Lázňovská, Antonín Klepáč, Zoja Mikotová, Ladislava Petišková, Josef Tichý a Veronika Vaculíková.
V doprovodném (inspirativním) programu se v Kolíně představí pantomimické duo Kozel ve fraku (Anna Kukuczková a Vojtěch Svoboda) s představením ABSURDITKY, Vojtěch Švejda v představení ALBERT SE BOJÍ a Michal Chovanec a Ondřej Klíč ve vystoupení CVIČENCI ZA ČAROU. Program bude doplněn o pracovní setkání (minidílničky) Roberta Nižníka.
Přehlídku vyhlašuje ECPN (Evropské centrum pantomimy neslyšících) a NIPOS (Národní informační a poradenské středisko pro kulturu), spolupořadatelem je Městské divadlo v Kolíně.

22.6.2020 18:06:56 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LSS 2020

Články v rubrice - Zveme ...

Divadlo Aldente uvede Erbenův Zlatý kolovrat

Zlatý kolovrat

V Divadle Aldente se potkávají mladí herci a autoři s Downovým syndromem a profesionální divadelníci bez handi ...celý článekČasopis 33 - sekce

HUDBA

KOOP poprvé naživo v Praze

KOOP

V Paláci Akropolis 29. září 2020 od 19:30 hod v Praze poprvé naživo zazní skladby legendární švédské skupiny K celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Film Casting na lásku je dotočen

Casting na lásku

V pořadí již třetí celovečerní snímek režisérky Evy Toulové s názvem Casting na lásku je dotočen. Jak bude kom celý článek

další články...