zvláštní poděkování
Volný.cz

Zrušené premiéry a posun některých titulů

Státní opera (Foto: Filip Šlapal)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Kvůli koronaviru doznal několika změn také současný program Opery Národního divadla a Státní opery. „Mnohá z děl, která jsme měli do konce sezony, budou k vidění později. Z jarních akcí už ale bohužel nebudeme realizovat koncertní provedení Mozartovy Zaide, které se mělo konat v dubnu ve Stavovském divadle, ani Verdiho Requiem. Úplně jsme museli zrušit také Szymanowského Krále Rogera,“ říká umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery Per Boye Hansen.

Změn doznal také očekávaný podzimní titul: avizované Mistry pěvce norimberské Richarda Wagnera nahradí Tristan a Isolda stejného skladatele. “Dohodli jsme se se zahraničním inscenačním týmem, že karanténou způsobené zpoždění neumožnuje odpovědně nastudovat očekávaný operní opus,” oznámil ředitel Národního divadla Jan Burian. Režisérem projektu zůstává hvězda evropské operní režie Keith Warner. Inscenaci nastuduje hudební ředitel Státní opery Karl-Heinz Steffens.
Opera Špalíček Bohuslava Martinů, která měla mít premiéru v červnu, se také neuskuteční; podařilo se ale domluvit realizaci aspoň jeho koncertní podoby. Diváci se tedy mohou těšit na 13. září 2020 v Národním divadle.
Dvě z plánovaných produkcí se přesunout povedlo – jde o operu Jaroslava Weinbergera Švanda Dudák, kterou v Národním divadle uvedeme v dubnu 2021 a nové nastudování jedné z nejznámějších českých oper Prodaná nevěsta. Pod režijním vedením Alice Nellis se uskuteční v sezoně 2021/2022.
Rozloučení se současnou sezonou proběhne koncertem Opera před oponou 12. června v Národním divadle, na kterém se představí naši přední sólisté a členové orchestrů jak Národního divadla, tak Státní opery.

Novou operní sezonu odstartuje zahajovací koncert, který se uskuteční oproti původně zamýšlenému datu již 30. srpna 2020 ve Státní opeře. Během koncertu, kterým zároveň začne čtyřletý projekt Musica non grata, zazní díla Vítězslavy Kaprálové, Alexandra Zemlinského a Bohuslava Martinů.
Vstupenky na září, říjen i listopad jsou již v prodeji – buď na webu www.narodni-divadlo.cz nebo na pokladnách ND.

1.6.2020 15:06:00 Redakce | rubrika - Ze zlaté kapličky

Časopis 23 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Jsme v pohodě  (ND)

Časopis 23 - sekce

DIVADLO

Jatka78 obnoví sezónu kabaretem Pot a lesk

Letní scéna

Po zákazu pořádání kulturních akcí vlivem koronaviru obnovuje svoji činnost i nezávislá divadelní scéna v praž celý článek

další články...

HUDBA

Velvet od Adama Lamberta je nostalgický návrat

Přebal alba Velvet

Zpěvák Adam Lambert na svém čtvrtém studiovém albu Velvet přesahuje popový zvuk svých prvních tří alb. Tentokr celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Německý seriál Bauhaus – Nová doba

Bauhaus – Nová doba

Bauhaus – Nová doba (3/6) - Březnoví padlí
Bauhaus byl mnohem víc, než umělecká škola. V meziválečném celý článek

další články...