zvláštní poděkování
Volný.cz

Rozsviťme demokracii 2017

Plakát akce

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Průvod a veřejné shromáždění u příležitosti oslav výročí 17. listopadu. Stejně jako vloni vyjde v pátek 17. listopadu 2017 v 17:11 hod průvod od historické budovy Jihočeského divadla směrem k náměstí. Pod bustou T. G. Masaryka u českobudějovické radnice společně zapálíme svíce a několik osobností veřejného života promluví ke shromážděným občanům. Ocitujeme Memorandum 2017 Festivalu svobody, organizace Amnesty International a tým Democracy.Go připraví tematické happeningy. Nejen hymnu pro všechny přítomné zahraje kapela McBerds.
Na náměstí promluví Lukáš Průdek, ředitel Jihočeského divadla.

Dále Josef Prokeš, kněz českobudějovické diecéze, bývalý spirituál Biskupského gymnázia, Martin Ehrlich, spoluorganizátor studentských demonstrací v ČB v roce 1989, Romana Marková a Salim Murad z iniciativy Democracy.Go, Věra Hlaváčková, členka souboru činohry Jihočeského divadla, Bohumil Řeřicha, bývalý člen KSČ, jeden z prvních redaktorů FreeMagOne, Evropan, humanista; angažuje se v akcích Kruhu přátel česko-německého porozumění, přítel Lidic, Václav Voska, zástupce Studentské unie JU a Radia K2.
Memorandum Festivalu svobody přečte Bára Jílková z organizace Jeden svět.
Akci pořádají občané a zástupci organizací: Jihočeské divadlo p. o., Amnesty International, Jeden svět, Democracy.go a Budějovický Manifest. Akcí se připojujeme k celostátní platformě Festival svobody.

14.11.2017 17:11:07 Redakce | rubrika - Zveme ...