zvláštní poděkování
Volný.cz

Michal Bártek a Lisa Anna Gross: Dialog hoboje a varhan

Hobojistka Lisa Anna Gross

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Farnost při Katedrále sv. Bartoloměje ve spolupráci s Diecézí plzeňskou zvou na charitativní koncert Michaela Bártka (varhany) a Lisy Anny Gross (hoboj, milostný hoboj, anglický roh), který se uskuteční v úterý 28. srpna 2018 od 18:00 h v kostele Nanebevzetí Panny Marie Plzni, v prostorách bývalého františkánského kláštera. Můžeme se těšit na jedinečný koncert hoboje a varhan. Vstupné dobrovolné.
Koncertu obou umělců v Plzni bude předcházet společný koncert v neděli 26. srpna 2018 ve 14 hodin na mezinárodním festivalu Varhanní duchovní hudba ve Filipově, v poutní bazilice Panny Marie. Jedná se o dnes již v českém varhanním světě známý hudební festival a Jiříkovské varhany patří k významným nástrojům na našem území.

Na programu bude Bachova hobojová sonáta g-moll BWV 1030b, výběr z písní beze slov Mendelssohna-Bartholdyho. První královský koncert Françoise Couperina, dvě tanga od Astora Piazzolly, ale i sólové varhanní skladby Bacha a Mendelssohna. A to vše ve vlastních úpravách a s použitím nejen hoboje, ale i anglického rohu a milostného hoboje, nástrojů, které patří do hobojové rodiny. Vrcholem večera bude známé Piazzollovo Libertango, kde hobojistka postupně vystřídá všechny nástroje hobojové rodiny.

Mladá a talentovaná hobojistka Lisa Anna Gross pochází ze Švýcarska a v současnosti studuje na Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris (Národní konzervatoři hudby a tance v Paříži). Jejím profesorem je David Walter, hobojista a dirigent, který u nás v ČR již vedl několik mistrovských kurzů. Lisa v současnosti úspěšně prošla výběrovým řízením do prestižní Nizozemské filharmonie v Amsterdamu na pozici 2. hoboje a my pevně doufáme, že její zkušební lhůta proběhne v pořádku a získá pozici napevno. Orchestr vystupuje pravidelně v proslulé síni Concertgebouw a v Holandské národní opeře.

Varhaník Michael Bártek má za sebou studia varhan na JAMU v Brně, na HAMU v Praze, ve Štrasburku a na Vysoké hudební škole v Mnichově. Michael navíc ještě momentálně studuje dirigování sboru ve švýcarském Curychu. Michael má na kontě mimo jiné první cenu na mezinárodní varhanní soutěži Césara Francka v holandském Haarlemu. Vystoupil již na všech význačných českých varhanních festivalech, např. na Audite organum u sv. Jakuba v Praze, u sv. Mořice v Olomouci nebo na Varhanních večerech v katedrále sv. Víta v Praze.

www.rumburk.farnost.cz

20.8.2018 19:08:16 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Ztracený svět

Články v rubrice - Festivaly

Laureáti zahráli v rámci festivalu Za poklady Broumovska

Festivalový koncert v kostele sv. Jiří a Martina

Letní festival klasické hudby Za poklady Broumovska dává každoročně prostor mladým talentovaným interpretům, j ...celý článekČasopis 29 - sekce

DIVADLO

Seriál k čtyřstému výročí úmrtí Williama Shakespeara

Zpupný krákal

Zpupný krákal (1/6) - Láska, jíž není přáno
Krušné začátky Willa Shakespeara, budoucího titána světové lite celý článek

další články...

HUDBA

Chátrám písničkáře Tomáše Kluse

Tomáš Klus (Zdroj: Supraphon)

Současné společenské dění inspirovalo písničkáře Tomáše Kluse k napsání nové skladby Chátrám, kterou v červenc celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Literární tipy 30. týden

Rychlé šípy

Rychlé šípy (4/9)
Dobrodružství Rychlých šípů v tajemných Stínadlech. Legendární seriál na motivy románů pr celý článek

další články...