zvláštní poděkování
Volný.cz

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se představí na domácích festivalech

Altistka Petra Vondrová

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má i v květnu hodně nabitý program, po koncertu s kapelou Zrní a zájezdu do Španělska, čekají Pražské symfoniky koncerty na festivalech Mahler Jihlava a Pražské jaro.

Na mezinárodním festivalu Hudba tisíců v Jihlavě připadl Symfonickému orchestru hl. m. Prahy FOK prestižní úkol zhostit se slavnostního zahajovacího koncertu 18. května 2017 v 19 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže. Na programu bude Symfonie č. 3 Gustava Mahlera, jejíž provedení bude řídit hlavní hostující dirigent FOKu, Holanďan Jac van Steen. Mahlerovský „specialista“ posledních sezón FOK provede stejnou symfonii jako v dubnu ve Smetanově síni Obecního domu, kde dvakrát vyprodaný sál připravil protagonistům bouřlivé ovace. Sólového partu se ujme altistka Petra Vondrová, sborové úlohy nastudují jihlavské soubory Dětský pěvecký sbor Zvoneček a Pěvecké sdružení Campanula.

Další zajímavé úkoly připadly Pražským symfonikům v rámci festivalu Pražské jaro. V pátek 26. května 2017 se na pódiu Obecního domu setkají s polským dirigentem Lukaszem Borowiczem a sólistou Huw Morganem, který je vítězem loňského ročníku Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro. V programu zazní Tansmanovy Čtyři polské tance, slavný Haydnův Koncert pro trubku a orchestr Es dur, skladba 3 MOB Pieces současného autora Heinze Karla Grubera a Prokofjevova Symfonie č. 7 cis moll.

Podruhé se FOK na Pražském jaru představí v takzvaném Debutovém koncertu 30. května 2017 s Jonathonem Heywardem. Ten se v pouhých třiadvaceti letech stal vítězem 54. ročníku prestižní Mezinárodní soutěže mladých dirigentů ve francouzském Besançonu. Na pódiu se sejdou s dvěma českými výraznými osobnostmi, houslistou Janem Mráčkem a hornistou Radkem Baborákem. První skladbou večera bude Předehra k zahájení op. 89 (1978) amerického skladatele českého původu Tomáše Svobody, následovat bude Dvojkoncert pro housle a lesní roh britské skladatelky Ethel Smyth (1858–1944) a Nielsenova Symfonie č. 4 „Neuhasitelná“.

15.5.2017 21:05:07 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 26 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Články v rubrice - Festivaly

TANEC PRAHA uvede další highlight z Francie

Tordre  (Foto: Patrick Imbert)

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2017 přiváží letos již druhou hvězdu fr ...celý článekČasopis 26 - sekce

DIVADLO

Průzkum divadelního diváka v Jihočeském divadle

Sál Jihočeského divadla

V první polovině letošního roku proběhlo dotazníkové šetření Jihočeského divadla zaměřené na různorodé divácké celý článek

další články...

HUDBA

Horečka sobotní noci

John Travolta  (Horečka sobotní noci)

Horečka sobotní noci
John Travolta jako král diskoték, kterému žádná dívka neodolá. Americký film (1977). D celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Proměny Karlova Hradu

Proměny Karlova Hradu

Proměny Karlova Hradu
Architektonické a umělecké poklady, které zanechala vláda císaře Karla IV. na Pražské celý článek

další články...