zvláštní poděkování
Volný.cz

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se představí na domácích festivalech

Altistka Petra Vondrová

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má i v květnu hodně nabitý program, po koncertu s kapelou Zrní a zájezdu do Španělska, čekají Pražské symfoniky koncerty na festivalech Mahler Jihlava a Pražské jaro.

Na mezinárodním festivalu Hudba tisíců v Jihlavě připadl Symfonickému orchestru hl. m. Prahy FOK prestižní úkol zhostit se slavnostního zahajovacího koncertu 18. května 2017 v 19 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže. Na programu bude Symfonie č. 3 Gustava Mahlera, jejíž provedení bude řídit hlavní hostující dirigent FOKu, Holanďan Jac van Steen. Mahlerovský „specialista“ posledních sezón FOK provede stejnou symfonii jako v dubnu ve Smetanově síni Obecního domu, kde dvakrát vyprodaný sál připravil protagonistům bouřlivé ovace. Sólového partu se ujme altistka Petra Vondrová, sborové úlohy nastudují jihlavské soubory Dětský pěvecký sbor Zvoneček a Pěvecké sdružení Campanula.

Další zajímavé úkoly připadly Pražským symfonikům v rámci festivalu Pražské jaro. V pátek 26. května 2017 se na pódiu Obecního domu setkají s polským dirigentem Lukaszem Borowiczem a sólistou Huw Morganem, který je vítězem loňského ročníku Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro. V programu zazní Tansmanovy Čtyři polské tance, slavný Haydnův Koncert pro trubku a orchestr Es dur, skladba 3 MOB Pieces současného autora Heinze Karla Grubera a Prokofjevova Symfonie č. 7 cis moll.

Podruhé se FOK na Pražském jaru představí v takzvaném Debutovém koncertu 30. května 2017 s Jonathonem Heywardem. Ten se v pouhých třiadvaceti letech stal vítězem 54. ročníku prestižní Mezinárodní soutěže mladých dirigentů ve francouzském Besançonu. Na pódiu se sejdou s dvěma českými výraznými osobnostmi, houslistou Janem Mráčkem a hornistou Radkem Baborákem. První skladbou večera bude Předehra k zahájení op. 89 (1978) amerického skladatele českého původu Tomáše Svobody, následovat bude Dvojkoncert pro housle a lesní roh britské skladatelky Ethel Smyth (1858–1944) a Nielsenova Symfonie č. 4 „Neuhasitelná“.

15.5.2017 21:05:07 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 50 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Městská knihovna Praha

Časopis 50 - sekce

HUDBA

Bílé Vánoce Lucie Bílé v Opeře

Lucie Bílé v Opeře

Bílé Vánoce Lucie Bílé v Opeře
Pěvecký recitál ze Státní opery Praha s kapelou P. Maláska a chlapeckým sbor celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Výtvarné tipy 51. týden

Zrezivělá krása: Hutě krále Karla

Zrezivělá krása: Hutě krále Karla
Ne všechno, co je rezavé, patří do šrotu (2012). S dokumentaristkou Petro celý článek

další články...