zvláštní poděkování
Volný.cz

Rodinný festival Struny dětem

Plakát akce

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Po celý příští víkend 20. a 21. května 2017 se mohou návštěvníci oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem v Minoru vydat na cestu nočním tajuplným lesem, ve kterém ožijí stromy, pařezy i kameny. Stane se tak díky novému site specific projektu Zvuky nočního lesa. Magickou divadelně-hudební prohlídku speciálně pro Struny dětem v Minoru připravil tým pod vedením oceňovaného režiséra Jiřího Adámka, který se soustředí právě na hudební divadlo, výtvarník Lukáš Bradáček a beatboxer a hudební designer Jaro Cossiga. Právě Cossiga nechá v síni Novoměstské radnice ponořené do tmy promlouvat přírodní objekty s pomocí kouzelné zvukové hračky – senzorového mikrofonu Mogees. Tajemným lesem budou provázet herci divadla Minor Anna Bubníková, Vendula Holičková, Jan Hrovatisch a Pavol Smolárik. Představení se koná v pravidelných intervalech po celý víkend. Rezervace a předprodej vstupenek začíná právě dnes na www.webticket.cz/program2/str.

Struny dětem v Minoru se konají od 19. do 21. května a nabízejí bohatý program koncertů, představení i nejrůznějších kreativních dílen pro děti, které se kromě Minoru budou odehrávat také na Novoměstské radnici i ve Vodičkově ulici. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici na www.strunydetem.cz.
Hudebně divadelní instalace Zvuků nočního lesa ve Velké síni Novoměstské radnice je po výtvarné stránce dílem akademického malíře Lukáše Bradáčka, renomovaného českého výtvarníka a pedagoga, jehož díla najdeme v galeriích i soukromých sbírkách u nás i v zahraničí. Režii Zvuků nočního lesa má na svědomí přední český režisér mladší generace Jiří Adámek, držitel Ceny Alfréda Radoka, Next Wave osobnost roku v oblasti alternativního divadla. Tento režisér a pedagog je autorem originálních hudebně-divadelních inscenací, které uvádí se souborem Boca Loca Lab. Pravidelně režíruje v divadle Minor, kde vytvořil mj. inscenace Tisíc a jedna noc, Z knihy džunglí nebo Libozvuky, na kterých spolupracoval s Markem Doubravou. Věcičky jménem Mogees, malé senzory spojené s hudebním softwarem, které rozezní lesní objekty, poskytl obchod Kytary.cz. Kouzelným Mogees vdechne život renomovaný beatboxer a hudební designér Jaro Cossiga.

Nabitý festivalový program Strun dětem v Minoru čítá přes padesát koncertů, tanečních a divadelních představení, workshopů a překvapení. S podtitulem Když si múzy hrají lákají pořadatelé tvořivé děti, teenagery i rodiče do divadla Minor, na Novoměstskou radnici i na open air koncerty či pouliční storytelling přímo ve Vodičkově ulici. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na Setkání u klavíru Víta Křišťana a kontrabasisty a multiinstrumentalisty Jiřího Slavíka, koncert Marty Töpferové s projektem Milokraj či mladý energický jazz/fusion projekt, jehož iniciátorem je skladatel a kytarista Igor Ochepovsky – etablovaná osobnost mladé divadelní komunity, držitel ceny Thálie, autor hudby představení Beach Boys, novocirkusových Losers Company. Ukázat co všechno umí spletité mosazné trubky a písty, které vytváří lesní roh, přijde osoba nad jiné povolaná, jeden z nejlepších světových hornistů Radek Baborák, který se svým souborem v projektu Orquestrina představí lesní roh v honičce s býky na texaském statku, v rytmu argentinského tanga i v ornamentech chasidských melodií.
Průvodci světem umění se v rámci nejrůznějších workshopů stanou osobnosti jako baletní mistr Baletu Národního divadla Jan Kodet, který poodhalí taje moderního tance. Věra a Ester Geislerovy vyseknou s dětmi poklonu Jiřímu Kolářovi a po jeho vzoru budou s dětmi tvořit koláže s motýly, brouky, mapami i loděmi. La Škola pak přichystala hudební workshop Nové měsíce, který děti nadchne pro improvizaci.

15.5.2017 09:05:38 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Paní Bovaryová  (PP)

Časopis 21 - sekce

DIVADLO

Východočeské divadlo se loučí s komedií Lháři

P. Borovec, J. Pejchal, J. Musil

Na 23. května 2017 Východočeské divadlo naplánovalo derniéru lehce morbidní komedie Lháři, která měla světovou celý článek

další články...

HUDBA

Skety navrhují fanouškům: Pošlete nás na sever!

Skety

Vokální kapela Skety se stala fenoménem nejen doma, ale v mnoha evropských zemích i Asii. Není tedy divu, že u celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Hledání ztraceného času: Jedeme do ráje

Jedeme do ráje

Hledání ztraceného času: Jedeme do ráje
Léto roku 1938 v táboře Křesťanského sdružení mladých mužů bylo pro celý článek

další články...