zvláštní poděkování
Volný.cz

Rodinný festival Struny dětem

Plakát akce

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Po celý příští víkend 20. a 21. května 2017 se mohou návštěvníci oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem v Minoru vydat na cestu nočním tajuplným lesem, ve kterém ožijí stromy, pařezy i kameny. Stane se tak díky novému site specific projektu Zvuky nočního lesa. Magickou divadelně-hudební prohlídku speciálně pro Struny dětem v Minoru připravil tým pod vedením oceňovaného režiséra Jiřího Adámka, který se soustředí právě na hudební divadlo, výtvarník Lukáš Bradáček a beatboxer a hudební designer Jaro Cossiga. Právě Cossiga nechá v síni Novoměstské radnice ponořené do tmy promlouvat přírodní objekty s pomocí kouzelné zvukové hračky – senzorového mikrofonu Mogees. Tajemným lesem budou provázet herci divadla Minor Anna Bubníková, Vendula Holičková, Jan Hrovatisch a Pavol Smolárik. Představení se koná v pravidelných intervalech po celý víkend. Rezervace a předprodej vstupenek začíná právě dnes na www.webticket.cz/program2/str.

Struny dětem v Minoru se konají od 19. do 21. května a nabízejí bohatý program koncertů, představení i nejrůznějších kreativních dílen pro děti, které se kromě Minoru budou odehrávat také na Novoměstské radnici i ve Vodičkově ulici. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici na www.strunydetem.cz.
Hudebně divadelní instalace Zvuků nočního lesa ve Velké síni Novoměstské radnice je po výtvarné stránce dílem akademického malíře Lukáše Bradáčka, renomovaného českého výtvarníka a pedagoga, jehož díla najdeme v galeriích i soukromých sbírkách u nás i v zahraničí. Režii Zvuků nočního lesa má na svědomí přední český režisér mladší generace Jiří Adámek, držitel Ceny Alfréda Radoka, Next Wave osobnost roku v oblasti alternativního divadla. Tento režisér a pedagog je autorem originálních hudebně-divadelních inscenací, které uvádí se souborem Boca Loca Lab. Pravidelně režíruje v divadle Minor, kde vytvořil mj. inscenace Tisíc a jedna noc, Z knihy džunglí nebo Libozvuky, na kterých spolupracoval s Markem Doubravou. Věcičky jménem Mogees, malé senzory spojené s hudebním softwarem, které rozezní lesní objekty, poskytl obchod Kytary.cz. Kouzelným Mogees vdechne život renomovaný beatboxer a hudební designér Jaro Cossiga.

Nabitý festivalový program Strun dětem v Minoru čítá přes padesát koncertů, tanečních a divadelních představení, workshopů a překvapení. S podtitulem Když si múzy hrají lákají pořadatelé tvořivé děti, teenagery i rodiče do divadla Minor, na Novoměstskou radnici i na open air koncerty či pouliční storytelling přímo ve Vodičkově ulici. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na Setkání u klavíru Víta Křišťana a kontrabasisty a multiinstrumentalisty Jiřího Slavíka, koncert Marty Töpferové s projektem Milokraj či mladý energický jazz/fusion projekt, jehož iniciátorem je skladatel a kytarista Igor Ochepovsky – etablovaná osobnost mladé divadelní komunity, držitel ceny Thálie, autor hudby představení Beach Boys, novocirkusových Losers Company. Ukázat co všechno umí spletité mosazné trubky a písty, které vytváří lesní roh, přijde osoba nad jiné povolaná, jeden z nejlepších světových hornistů Radek Baborák, který se svým souborem v projektu Orquestrina představí lesní roh v honičce s býky na texaském statku, v rytmu argentinského tanga i v ornamentech chasidských melodií.
Průvodci světem umění se v rámci nejrůznějších workshopů stanou osobnosti jako baletní mistr Baletu Národního divadla Jan Kodet, který poodhalí taje moderního tance. Věra a Ester Geislerovy vyseknou s dětmi poklonu Jiřímu Kolářovi a po jeho vzoru budou s dětmi tvořit koláže s motýly, brouky, mapami i loděmi. La Škola pak přichystala hudební workshop Nové měsíce, který děti nadchne pro improvizaci.

15.5.2017 09:05:38 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Festivaly

30. TANEC PRAHA: Na věku nikdy nezáleželo méně!

30. festival TANEC PRAHA: Na věku nikdy nezáleželo méně!

Jubilejní ročník festivalu se uskuteční v Praze od 1. do 25. června 2018 a již od konce května oživí dalších 2 ...celý článek


„Pocta Janáčkovi“ na baletní a hudební přehlídce KLOSTERLIN

Zemlinského kvarteto

Již za několik dnů se do Klášterce nad Ohří vrací Baletní a hudební přehlídka Klosterlin. Její devátý ročník p ...celý článekČasopis 21 - sekce

HUDBA

Peter Lipa

Hudebník Peter Lipa

ČT Live – Peter Lipa
Populární slovenský zpěvák, jehož 75. narozeniny si v těchto dnech připomínáme, celý článek

další články...