zvláštní poděkování
Volný.cz

Kateřina Pavlíková: Jako český soubor chceme hrát i českou hudbu…

Kateřina Pavlíková

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Městská knihovna Praha zve na koncert saxofonového kvarteta SaxWork Quartet, který se uskuteční ve středu 25. října 2017 v Malém sále Městské knihovny od 19:30 h. V programu večera zazní díla Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů v originálních saxofonových úpravách Kateřiny Pavlíkové. Účinkují Kateřina Pavlíková – sopránový saxofon; Magdaléna Malíková – altový saxofon; Magdaléna Křepelová – tenorový saxofon a Stanislav Tischler – barytonový saxofon.

 • Proč zrovna české tance, na svém repertoáru máte celou řadu jiných skladeb?
  Jako český soubor a proto chceme hrát i českou hudbu. Obzvláště v zahraničí je interpretace české hudby velmi ceněna a skladby Smetany, Dvořáka, Janáčka nebo Martinů patří k nejuznávanějším a nejhranějším ve světě.
 • Můžeme chápat výběr repertoáru v Městské knihovně v souvislosti s 28. říjnem, tedy jako oslavu české státnosti?
  To je zajímavý postřeh, nicméně termín 25. října vyšel k programu našeho koncertu náhodou.
 • Co vedlo k tomu, že Vám saxofon přirostl k srdci?
  V době, kdy jsem začínala, nebyla hra na saxofon v Čechách příliš obvyklá, zejména ve spojení s klasickou hudbou. A protože jsem člověk, který rád dělá nové věci, tak byla volba jasná.
  Většinu skladeb interpretujete v úpravách? Máte v tomto směru naprostou vnitřní volnost, nebo jsou hranice, přes které se při úpravách nemůžete např. díky úctě k původnímu autorovi dostat?
  Vždy se řídím pravidlem, že úprava musí být minimálně stejně dobrá nebo hodnotná jako originál. Několikrát se mi stalo, že určitá skladba nevyzněla v úpravě tak přesvědčivě a proto jsme od ní upustili.
 • Na jakou skladbu z programu v Městské knihovně se nejvíce těšíte? Je mezi nimi nějaká, která byla náročná nebo pro Vás představovala nějaké úskalí?
  Nejvíce se těším na přídavek :D). Celý program je složen z vynikajících českých skladeb, příjemných na poslech, přitom však virtuózních. V mnoha z nich je saxofonová hra dovedena do krajních technických možností - například nadrozsahové tóny, nekonečný dech, rychlé běhy v extrémních polohách ad.

  Vstupenky zakoupíte na www.mlp.cz
  Oficiální stránky zde

  23.10.2017 19:10:02 Josef Meszáros | rubrika - Rozhovory
 • Časopis 39 - rubriky

  Archiv čísel

  reklama

  OLDstars

  Časopis 39 - sekce

  DIVADLO

  Městská divadla pražská zahajují prodej předplatného

  Zdeněk Piškula (Moře)

  Do sezony 2018/2019 přicházejí Městská divadla pražská s novým konceptem předplatného. V centru nabídky je Sez celý článek

  další články...

  LITERATURA/ UMĚNÍ

  Prag_Kassel: Hybridní nesnáze v Galerie NoD

  Prag_Kassel: Hybridní nesnáze v Galerie NoD

  Výstava Prag_Kassel: HYBRIDNÍ NESNÁZE rozvíjí existující spolupráci ateliéru Dušana Zahoranského a Pavly Scera celý článek

  další články...