zvláštní poděkování
Volný.cz

SKUTR začíná letošní rok hrou Lásky jedné plavovlásky

SKUTR (Foto: Kateřina Trnková)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Režisérská dvojice Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský - SKUTR – začne letošní rok v bratislavském Divadle Astorka. Jde o jejich vůbec první adaptaci podle filmové předlohy Miloše Formana. Lásky jedné plavovlásky, v níž hrají Dominika Morávková, Zuzana Kronerová, Pavel Šimuna, Miroslav Noga, Anna Šišková, Szidi Tobias a další, budou mít premiéru 16. ledna 2018.
Lukáš Trpišovský říká: „Zatím se bavíme, ale zároveň jsme hodně zvědaví, jak naše zpracování, které vychází jak z filmu tak ale i z technického scénáře, diváci přijmou.“
„Všechno dopadlo dobře a hra překladem do slovenštiny neztratila osobitý humor. Zkoušíme skoro se všemi herci, kteří v Astorce hrají. Což tady není obvyklé. Soubor má ale mezi sebou neuvěřitelnou chemii,“ doplňuje s úsměvem Martin Kukučka.

V březnu čeká SKUTR premiéra Dostojevského Bratři Karamazovi v královohradeckém Klicperově divadle a poté dvě hry v Divadle v Dlouhé.
V červnu zde SKUTŘI představí autorský a experimentální projekt Sen v červeném domě. Ze stěžejního čínského díla si však vypůjčili pouze název. „Půjde o autorský projekt na pomezí koncertu a divadla, vycházíme tak trochu z tradice Divadla v Dlouhé. Chtěli bychom vytvořit svět, který otvírají svou tvorbou Samuel Beckett a T.S. Eliot a ve kterém existují postavy z klasických pohádek, jako je Medvídek Pú, či vzpomínky herců a inscenačního týmu,“ říká Lukáš Trpišovský.
Titul podzimní premiéry v Dlouhé si režiséři nechávají jako překvapení. Naváže na trochu na Sen v červeném domě a bude se dotýkat výročí roků 2018 a 2019.
„Na jaře ještě budeme produkovat autorský projekt Adély Stodolové a v létě vypomůžeme Loserům s novým novocirkusovým představením. Na konci roku začneme zkoušet jeden velký činoherní projekt jako hostující režiséři. Zatím jej však nechceme zveřejňovat, dokud to neudělá samotné divadlo. No a ten další rok se opět vypravíme za hranice Česka,“ doplňují oba jednohlasně.

Představení, které vznikají v režii SKUTRů, jsou nejen diváky, ale i kritiky velmi ceněná a doporučovaná. Kombinují tanec, pohyb, vizuální obraz, text a zvuk. Režírují pro přední české, ale i zahraniční scény. Z nejnovějších lze jmenovat: Prodaná nevěsta/ Aalto Theater Essen, Krvavá svatba/ Národní divadlo Praha, Racek/ Divadlo v Dlouhé, Orfeus/ Bratři Bubeníčkové, Hellerau Dresden, Malá mořská víla/Národní divadlo Praha, Pěna dní/ Klicperovo divadlo, Romeo a Julie/Letní shakespearovské slavnosti, Dítě a kouzla/Jihočeské divadlo, Příhody lišky Bystroušky/ Otáčivé hlediště v České Krumlově atd.

15.1.2018 16:01:10 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 08 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Plameny Paříže

Články v rubrice - Zprávy

Pardubickou diváckou anketu VČD ovládli Petra Janečková a Ladislav Špiner

Oceněný pár Láďa Špiner a Petra Janečková

V pátek 16. února se v historické budově Východočeského divadla uskutečnil Divadelní bál, který je spolu s nás ...celý článekČasopis 08 - sekce

HUDBA

Rock for People oznámil nová jména

The Kooks

Skvělou zprávou potěšil festival Rock for People fanoušky (a fanynky) indie rocku a ostrovní hudební scény, do celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Balet ND nová sezóna 2018/19

Filip Barankiewicz na TK

Co připravuje na novou sezónu 2018/19 balet pražského Národního divadla pod vedením uměleckého šéfa Filipa Bar celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Velikáni filmu... Omar Sharif

Omar Sharif  (Poslední údolí)

Poslední údolí
Mohl to být ráj uprostřed pekla třicetileté války, člověk je však nádoba hříšná. Britsko-ame celý článek

další články...