zvláštní poděkování
Volný.cz

SKUTR začíná letošní rok hrou Lásky jedné plavovlásky

SKUTR (Foto: Kateřina Trnková)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Režisérská dvojice Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský - SKUTR – začne letošní rok v bratislavském Divadle Astorka. Jde o jejich vůbec první adaptaci podle filmové předlohy Miloše Formana. Lásky jedné plavovlásky, v níž hrají Dominika Morávková, Zuzana Kronerová, Pavel Šimuna, Miroslav Noga, Anna Šišková, Szidi Tobias a další, budou mít premiéru 16. ledna 2018.
Lukáš Trpišovský říká: „Zatím se bavíme, ale zároveň jsme hodně zvědaví, jak naše zpracování, které vychází jak z filmu tak ale i z technického scénáře, diváci přijmou.“
„Všechno dopadlo dobře a hra překladem do slovenštiny neztratila osobitý humor. Zkoušíme skoro se všemi herci, kteří v Astorce hrají. Což tady není obvyklé. Soubor má ale mezi sebou neuvěřitelnou chemii,“ doplňuje s úsměvem Martin Kukučka.

V březnu čeká SKUTR premiéra Dostojevského Bratři Karamazovi v královohradeckém Klicperově divadle a poté dvě hry v Divadle v Dlouhé.
V červnu zde SKUTŘI představí autorský a experimentální projekt Sen v červeném domě. Ze stěžejního čínského díla si však vypůjčili pouze název. „Půjde o autorský projekt na pomezí koncertu a divadla, vycházíme tak trochu z tradice Divadla v Dlouhé. Chtěli bychom vytvořit svět, který otvírají svou tvorbou Samuel Beckett a T.S. Eliot a ve kterém existují postavy z klasických pohádek, jako je Medvídek Pú, či vzpomínky herců a inscenačního týmu,“ říká Lukáš Trpišovský.
Titul podzimní premiéry v Dlouhé si režiséři nechávají jako překvapení. Naváže na trochu na Sen v červeném domě a bude se dotýkat výročí roků 2018 a 2019.
„Na jaře ještě budeme produkovat autorský projekt Adély Stodolové a v létě vypomůžeme Loserům s novým novocirkusovým představením. Na konci roku začneme zkoušet jeden velký činoherní projekt jako hostující režiséři. Zatím jej však nechceme zveřejňovat, dokud to neudělá samotné divadlo. No a ten další rok se opět vypravíme za hranice Česka,“ doplňují oba jednohlasně.

Představení, které vznikají v režii SKUTRů, jsou nejen diváky, ale i kritiky velmi ceněná a doporučovaná. Kombinují tanec, pohyb, vizuální obraz, text a zvuk. Režírují pro přední české, ale i zahraniční scény. Z nejnovějších lze jmenovat: Prodaná nevěsta/ Aalto Theater Essen, Krvavá svatba/ Národní divadlo Praha, Racek/ Divadlo v Dlouhé, Orfeus/ Bratři Bubeníčkové, Hellerau Dresden, Malá mořská víla/Národní divadlo Praha, Pěna dní/ Klicperovo divadlo, Romeo a Julie/Letní shakespearovské slavnosti, Dítě a kouzla/Jihočeské divadlo, Příhody lišky Bystroušky/ Otáčivé hlediště v České Krumlově atd.

15.1.2018 16:01:10 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Amerikánka (Jatka78)

Články v rubrice - Zprávy

Slovácké divadlo odtajnilo tituly na rok 2019

František Maňák (Fidlovačka)

Přijďte na kus - to je hlavní slogan předplatného na příští rok, které tento týden představilo Slovácké divadl ...celý článek


Repertoár VČD opouští Commedia finita

Jana Ondrušková (Commedia finita)

Před rokem na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla uvedl režisér Petr Novotný hru o Emě Destinnové Comme ...celý článekČasopis 42 - sekce

HUDBA

Jitka Zelenková pokřtila nové album

Jitka Zelenková a David Kraus na křtu v La Fabrice

Zpěvačka Jitka Zelenková 9. 10. 2018 v pražské La Fabrice pokřtila svoji albovou novinku Intimity za přítomnos celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Kino art: Nebezpečné známosti a Aya z Yopougonu

Aya z Yopougonu

Nebezpečné známosti
Gérard Philipe a Jeanne Moreauová v adaptaci slavného románu Choderlose de Laclose. Fra celý článek

další články...