zvláštní poděkování
Volný.cz

The Trial v Kině 64 U Hradeb

The Trial

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Mezinárodní divadelní projekt The Trial petrohradského režiséra Maxima Didenka se vrací v rámci Týdne divadla pro 64 U Hradeb. Spolu s představením Sávitrí Divadla Líšeň a komponovaným večerem pohybových jevištních miniatur Esence tance oživí vznikající multifunkční prostor.
Kino 64 U Hradeb uvede ve spolupráci s producentskou platformou ProFitArt několikadenní divadelní program. Ve dnech 24. - 27. října 2017 proběhne v rekonstruovaném prostoru site specific k podpoře revitalizace objektu. Na programu je mimo jiné dlouho očekávaný návrat představení THE TRIAL ruského režiséra Maxima Didenko.

THE TRIAL je mezinárodní divadelní projekt inspirovaný známou prózou Franze Kafky i současnou ruskou realitou. Šestice performerů v režii oceňovaného petrohradského režiséra Maxima Didenka (cena „2016 Snob. Made in Russia“ za nejlepší divadelní režii) znovu uvede pohybové představení kombinující performance art s projekcemi připravenými přímo na tělo bývalého kinosálu. Inscenace se mimo jiné opírá o autentické přepisy výslechů současných politických vězňů, korespondencí a výpověďmi u soudů. Inscenace reflektuje projevy sovětských trestanců obžalovaných v období stalinismu i odsouzených nacistů v rámci Norimberského procesu. THE TRIAL se zamýšlí nad etickým a humanistickým smyslem soudů a samotného trestu smrti. Inscenátoři zkoumají prostého lidského jedince válcovaného mašinérií soudů. Propojují současný tanec (tzv. postbalet), cirkus, pohybové divadlo s prvky hudebního a dokumentárního divadla.

V rámci festivalu bude dále uvedeno loutkové představení Divadla Líšeň Sávitrí. Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Vizuálně silný obraz barevných pohyblivých stínů na velkém plátně je doprovázen zvukově stylizovaným projevem vypravěče a hudebníka v jedné osobě ovládajícího soubor originálních, vlastnoručně vyrobených netradičních hudebních nástrojů. Výtvarná i zvuková složka inscenace je volně ovlivněna orientálním způsobem scénování a vytváří původní svébytný tvar.
V neposlední řadě mohou diváci navštívit již čtvrtý komponovaný program jevištních miniatur tanečního či pohybového divadla s prvky na pomezí kino-divadlo (projekce, nová média, stínohra atd.). Na základě veřejné výzvy dostalo několik vybraných umělců příležitost představit publiku deset až patnáct minut z vybraného představení v rámci večera „Esence tance IV. – kapitola kino-divadlo“.

Aktuální informace najdete na www.facebook.com/64UHradeb.

23.10.2017 16:10:23 Redakce | rubrika - Festivaly