zvláštní poděkování
Volný.cz

Dramatické pořady na ČRo Vltava 16. týden

Jaro (Foto: Alena Palečková)

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Frank Wedekind: Probuzení jara
Rozhlasová adaptace slavného dramatu o tragickém střetu mladického vášnivého citu s měšťáckou prudérií a pseudomorálkou. Překlad a rozhlasová úprava Helena Herbrychová. Hudba Vladimír Werner. Dramaturgie Marie Říhová. Režie Jan Berger. Osoby a obsazení: muž (Eduard Cupák), Melchior Gábor (Václav Kopta), Moric Stiefel (Marek Tomažič), Vendla Bergmanová (Miriam Chytilová), Marta (Veronika Dostálová), Ilse (Martina Samková), paní Gáborová (Gabriela Vránová), pan Gábor (Otakar Brousek st.), paní Bergmanová (Slávka Budínová), Rentier Stiefel (Josef Velda), strýc Probošt (Josef Patočka), rektor (Karel Urbánek), Habebald (Zdeněk Kutil), Honzík (Stanislav Aubrecht), Lämermeier (Michal Dlouhý), Diethelm (Libor Hruška), Ruprecht (Martin Zounar) a chlapec (Jan Potměšil). Natočeno v roce 1984 (60 min).
Vysílání: 17. 4. od 13:00h.

Dmitri Plax: Tango
Taneční lekce na palubě lodi, která pluje mezi Finskem a Švédskem. Melancholická mikrohra o letmém setkání muže a ženy od švédského autora, režiséra a překladatele Dmitriho Plaxe, původem z Běloruska. Přeložila Tereza Krčálová. Dramaturgie Kateřina Rathouská. Režie Dmitri Plax. Osoby a obsazení: On (Jan Meduna), Ona (Tereza Dočkalová) a Hlas (Kateřina Rathouská). Natočeno v roce 2017 (17 min).
Vysílání: 20:40h.

Wolfgang Bauer: Mikrodramata
Haydn, Čingischán, Lukrécie, Wagner, Hérostratos, Kleopatra, Freud... Defilé slavných postav v absurdních miniaturách rakouského ironika. Přeložil Evžen Turnovský. Pro rozhlas upravil a režii má Petr Adler. Hudební improvizace Jan Bouše. Účinkují Daniela Kolářová, Barbora Hrzánová, Barbora Hrzánová, Jan Novotný, Rudolf Pellar, Jaroslav Kepka a Lukáš Hlavica. Natočeno v roce 1993 (60 min).
Vysílání: 18. 4. od 21:30h, Klub rozhlasové hry

Magdalena Frydrychová: Hřiště
Ne každý se zrodil pro okresní přebor, jenže co na to rodiče? Komediální hříčka odehrávající se u fotbalového hřiště. Hudba Petr Kaláb. Dramaturgie Kateřina Rathouská. Režie Lukáš Trpišovský. Osoby a obsazení: Josef (Josef Polášek), Marie (Dana Batulková), Franta (Jakub Prachař), Beáta (Zdenka Hadrbolcová) a Bedřich (Rostislav Novák). Natočeno v roce 2007 (27 min).
Vysílání: 19. 4. od 9:30h, Kabinet

Florian Zeller: Pravda
Komedie o nevěře, ve které je umění lhát dovedeno k dokonalosti. Ivan Trojan, Dana Černá, Helena Dvořáková a Hynek Čermák v nepřehledné síti polopravd a předstírání, do které je zapletl jeden z nejhranějších současných francouzských dramatiků. Přeložil Michal Zahálka. Dramaturgie Renata Venclová. Režie Lukáš Hlavica.
Vysílání: 20. 4. od 20:00h, Hra pro tento večer

Franz Kafka: Zámek
Příběh zeměměřiče Josefa K. Přeložil Vladimír Kafka. Dramatizace Jan Vedral. Hudba Milan Svoboda. Dramaturg Hynek Pekárek. Režie Dimitrij Dudík. Osoby a obsazení: K., zeměměřič (Vladimír Dlouhý), Artur a Jeremiáš (Jiří Lábus), Frída (Vilma Cibulková), hostinská (Simona Stašová), Olga (Taťjana Medvecká), hostinský 1 (Václav Vydra), Barnabáš (Jaromír Dulava), hostinský 2 (Pavel Landovský), učitel (Jan Hartl), Bruncvík (Jaroslav Kepka), starosta (Tomáš Töpfer), Mici (Tereza Bebarová), Černý (Tobiáš Vacek), kočí (Zdeněk Maryška), Momus (Ladislav Potměšil), Bürgel (Arnošt Goldflam), Gíza (Nela Boudová), Pepina (Klára Sedláčková-Oltová), Erlanger (Jaroslav Haidler) a hlasatel (Tomáš Černý). Natočeno v roce 2006 (86 min).
Vysílání: 22. 4. od 14:00h, Rozhlasové jeviště

Zdeněk Fibich: Bouře
Záznam představení opery z 13. ledna 2017 v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě. Zpěvohra o třech jednáních z roku 1895 na báseň Jaroslava Vrchlického dle sujetu stejnojmenné dramatické pohádky Williama Shakespeara. Účinkují: Aleš Jenis (Prospero, kouzelník, bývalý vévoda milánský), Alžběta Poláčková (Miranda, jeho dcera) Olga Jelínková (Ariel, vzdušný duch), Jevhen Šokalo (Kaliban, znetvořený divoch a otrok), Luciano Mastro (Fernando, syn krále neapolského), Tomáš Kořínek (Trinkulo, dobrodruh a šašek), Martin Gurbal' (Stefano, dobrodruh, sklepmistr a opilec), Jakub Kettner (Alonso, král neapolský), Petr Němec (Sebastiano, jeho bratr), Aleš Burda (Antonio, bratr Prospera, nepravý vévoda milánský), Roman Vlkovič (Gonzalo, poctivý starý státní rada), Tomasz Suchanek (Adriano, dvořan), Agnieszka Bochenek-Osiecka (První duch), Marianna Pillárová (Druhý duch), Erika Šporerová (Třetí duch) a Veronika Höpflerová (Čvrtý duch). Dále účinkuje Sbor opery (Jurij Galatenko, sbormistr) a Orchestr opery Národního divadla moravskoslezského. Řídí Marek Šedivý. Připravila a s hosty ve studiu hovoří Renáta Spisarová (165 min). (Ostrava)
Vysílání: 19:30h, Operní večer

Edgar Wallace: Kriminální příběhy Johna G. Reedera (6/6)
Krádež mramoru. Přeložila Anna Čermáková. Dramatizace Karel Urbánek. Hudba Petr Mandel. Dramaturgie Jana Paterová. Režie Vlado Rusko. Osoby a obsazení: vypravěč (Jiří Hromada), John G. Reeder, detektiv (Ivan Trojan), Sir Bradon, státní zástupce (Otakar Brousek), Mary Welfordová (Valérie Zawadská), soudce (Jiří Klem), seržant Mills (Svatopluk Schuller), Markéta Belmanová (Ilona Svobodová) a další. Natočeno v roce 2005 (20 min).
Vysílání: 23. 4. od 10:30h, Seriál

17.4.2017 11:04:50 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 17 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Viki kráčí za štěstím  (MdB)

Články v rubrice - Z éteru

Divadelní tipy 18. týden

Vladimír Javorský

Úsměvy Vladimíra Javorského
Hostem Jaromíra Hanzlíka bude výrazný český herec, který v těchto dnech oslavil ...celý článek


Čert na zemi od J. K. Tyla

Čert na zemi

Čert na zemi
Jana Hlaváčová jako Káča a Václav Postránecký jako čert v televizním zpracování známé lidové b ...celý článek


Miroslav Macháček – 95 let

Miroslav Macháček

Miroslav Macháček
Portrét velkého českého režiséra a herce, spolutvůrce celé jedné epochy Národního divadla ...celý článek


Stanislav Zindulka – 85 let

M. Hádek a S. Zindulka (Návštěvy u pana Greena)

Neobyčejné životy - Stanislav Zindulka
Životní a profesní příběh svérázného divadelního a filmového herce, ...celý článek


Dramatické pořady na ČRo Vltava 18. týden

Milenci - kamarádi  (Foto: Ladislav Bába)

Máj
Velebáseň Karla Hynka Máchy v rozhlasové rekonstrukci netradiční inscenace Divadla U stolu. Divadelní ú ...celý článek


Máma a já - vzpomínka na Evu Svobodovou

Eva Svobodová  (Máma a já)

Máma a já
Vzpomínka na divadelní a filmovou herečku Evu Svobodovou, která se narodila před 110 lety, očima ...celý článekČasopis 17 - sekce

OPERA/ TANEC

Angelique Kidjo v Obecním domě

Angelique Kidjo

Angélique Kidjo
Úžasná zpěvačka z afrického Beninu nadchla diváky v Obecním domě v Praze při koncertu v rám celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Literární výstava Josef Kainar

Josef Kainar na plakátu k výstavě

Literární výstava Josef Kainar 1917 – 1971 otevřena v Památníku písemnictví na Moravě, v areálu benedikt celý článek

další články...